wup
13 بهمن 1401 - 22:24

اسکان اضطراری بیش از ۹۹هزار نفر از زلزله زدگان/ ۶۰ اردوگاه در مناطق زلزله‌زده خوی ایجاد شد

رئیس جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری زلزله‌زدگان در ساعات اولیه زلزله خوی خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۰ اردوگاه در مناطق زلزله‌زده خوی ایجاد شده و ۹۹هزار نفر اسکان داده شده‌اند و در برخی از افراد از نگرانی پس لرزه‌ها در کمپ‌ها و چادرها اسکان یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در  نشست خبری با اصحاب رسانه که ساعتی پیش در فرمانداری خوی برگزار شد با اشاره به زلزله اخیر خوی و اقدامات انجام شده در خصوص امدادرسانی اظهار داشت: از استاندار جهادی و عملیاتی آذربایجان‌غربی تشکر می‌کنم که به درستی مدیریت کرده و تصمیات درستی گرفته است.

وی ادامه داد: پس از وقوع زلزله، در کمتر از ۵ ساعت جستجو و نجات را در ۷۲ روستا به اتمام رسانیدم که این نکته بسیار مهم و قابل توجهی در بحران ها است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: اسکان اضطراری از ساعات اولیه آغاز شد و تا امروز ۶۰ اردوگاه ایجاد شده و ۹۸ هزار نفر اسکان داده شده اند و  برخی از افراد از نگرانی پس لرزه‌ها در کمپ‌ها و چادرها اسکان یافته‌اند.

وی یاد آور شد: در کنار مردم زلزله زده خوی تا پایداری شرایط هستیم و از صبوری مردم قدردانی می‌کنیم و تمام تلاش خود را برای آرامش آنان انجام می دهیم.

وی تاکید کرد: از همان دقیقه اول رئیس جمهور دستور امدادرسانی کامل را صادر کردند.و مستمر پیگیر شرایط مردم هستند.

پایان پیام 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015881