wup
29 آذر 1401 - 18:51

سردار اشتری: پلیس به دنبال احقاق حق مظلومان است

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: پلیس امروز به دنبال احقاق حق مظلومان است و چه بسا در این راه بسیاری از کارکنان ایثارگر و فداکار جان خود را برای آرامش و آسایش مردم شریف ایران اسلامی در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پیش از ظهر امروز نشست صمیمی سردار حسین اشتری؛ فرمانده کل انتظامی کشور، با دانشجویان دوره دکتری و دافوس دانشگاه جامع علوم انتظامی امین و دانشگاه عالی دفاع ملی در ستاد فراجا برگزار و در این مراسم درخصوص اقدامات مؤثر مراکز علمی، آموزشی و دانشگاهی فراجا، اهتمام بر مؤثر بودن رساله‌ها و بهره بردن از آن‌ها برای انجام مطلوب ماموریت‌ها، فداکاری و هوشیاری پلیس در اغتشاشات اخیر ضدانقلاب و منافقان و ... گفت‌و‌گو شد.

در این نشست صمیمی سردار حسین اشتری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم، درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل، آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز "مدظله‌العالی" و عرض تسلیت به مناسب ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) به اهمیت برگزاری این نشست صمیمی اشاره و اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست این است که تمامی نقاط ضعف و مشکلات برای هرچه بهتر برگزار شدن مقاطع تحصیلی مطرح شود.

وی ادامه داد: بحمدالله دانشگاه جامع علوم انتظامی‌ امین و دانشگاه عالی دفاع ملی با حضور اساتید مجرب از جمله ظرفیت‌های خوب مجموعه انتظامی کشور است و شما دانشجویان از این فرصت پیش آمده برای تحصیل و ارتقاء و پیشرفت خود در حوزه علمی بایستی بهره لازم را ببرید.

فرمانده کل انتظامی کشور با تأکید بر اینکه ان‌شاءالله با طرح جامع ساختار شاهد پیشرفت‌های خوبی در حوزه علمی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی فراجا خواهیم بود، عنوان کرد: اهتمام بر موضوع رساله‌ها از جمله موارد مهمی است که بایستی به طور جد پیگیری شود؛ درواقع باید موضوعاتی برای رساله‌ها انتخاب شود که بتوانیم برای رسیدن به اهداف مدنظر و همچنین انجام مطلوب ماموریت‌ها و حل مشکلات موجود از آن‌ها به بهترین نحو بهره لازم را ببریم.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به اغتشاشات اخیر ضدانقلاب و منافقان کوردل و اهداف پوشالی آنان اشاره و عنوان کرد: دشمنان و معاندین با سوء استفاده از وقایع اخیر سعی در برهم زدن آرامش جامعه و امنیت عمومی را دارند تحرکات اخیر و اقدامات تروریستی آن‌ها در مرز‌های جنوب شرقی و غربی نشان از استیصال آن‌ها در مقابل مقاومت و هوشیاری مردم و نیرو‌های مدافع امنیت را دارد.

وی ادامه داد: این در حالی است که مرزبانان غیور و نیرو‌های امنیتی و انتظامی با هوشیاری و اقتدار کامل تحرکات آن‌ها را زیر نظر داشته و در هفته اخیر ضمن درگیری و جانفشانی از ورود گروه‌های تروریستی به کشور ممانعت و تجهیزات قابل توجه تروریستی از قبیل بی‌سیم، نارنجک جنگی، سلاح و مهمات، مواد انفجاری انتحاری کشف کردند و زمین گیر شدن گروه تروریستی در شهرستان ایذه که امروز توسط نیرو‌های امنیتی و انتظامی صورت گرفت نشان از توان بالای اطلاعاتی و رزمی مدافعان امنیت را دارد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه مطالب فوق به حادثه اخیر در ارتباط با فوت مرحوم مهسا‌ امینی که در 22 مهر ماه سال جاری اتفاق افتاد نیز اشاره کرد و گفت: پلیس امروز به دنبال احقاق حق مظلومان است و چه بسا در این راه بسیاری از کارکنان ایثارگر و فداکار جان خود را برای آرامش و آسایش مردم شریف ایران اسلامی در طبق اخلاص گذاشته‌اند؛ زمانی که این حادثه رخ داد بنده در شلمچه در حال خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) بودم.

وی همچنین تصریح کرد: در همان ساعات اولیه سه دستور ویژه مبنی بر انجام درمان مرحوم، رسیدگی فوری بدون هیچ گونه ملاحظه و تکریم خانواده مهسا‌امینی صادر شد و به همکاران در مجموعه انتظامی تأکید کردم که مهسا‌ امینی همچون دختر من است.

اشتری با بیان اینکه طی تماس تلفنی با خانواده مرحوم مهسا‌امینی(پدر، مادر و دایی وی) ابراز همدردی کردیم، گفت: بحمدالله این موضوع در مجموعه انتظامی کشور بدون هیچ وقفه‌ای بررسی شد و با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که هیچ گونه ضرب و شتمی صورت نگرفته است.

این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه ضد انقلاب و منافقان به سرکردگی آمریکای جنایتکار برای رسیدن به اهداف پوچ خود به دنبال بهانه جویی هستند و از اتفاق پیش آمده سوء استفاده کردند، خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز "مدظله‌العالی" دشمن با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های خود و عملیات روانی در فضای مجازی یک جنگ ترکیبی راه‌اندازی کرده است اما این توطئه و آتش‌افروزی با هوشمندی مردم خنثی شد و دشمنان و معاندان ناکام ماندند.

وی در ادامه تأکید کرد: پلیس مجری قانون است و برابر قانون به وظایف خود عمل می‌کند اما دشمن از فرصت پیش آمده به نفع خود بهره برد به طوری که با تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب و جنگ ترکیبی در فضای مجازی اعتراضات مردم را به اغتشاش تبدیل کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به فتنه جویی و آتش‌افروزی معاندان خاطرنشان کرد: همکاران ما در مجموعه انتظامی کشور با ایثارگری و فداکاری ماه‌هاست که در میدان مبارزه با هنجارشکنان و ضدانقلاب هستند به طوری که بسیاری از ماموران انتظامی حین انجام وظیفه در برخورد با قانون‌شکنان مظلومانه به شهادت رسیدند.

اشتری عنوان کرد: امروز با وجود توطئه‌های دشمنان برای ایراد ضربه به پایگاه اجتماعی پلیس، مردم کماکان مجموعه انتظامی را‌ امین و پناهگاه خود می‌دانند و این پایگاه اجتماعی پلیس آسیب‌ناپذیر است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 923077